o Wyspie

Wyspa Sobieszewska to najpiękniejsza nadmorska dzielnica Gdańska, jedna z 3 wysp polskiego pobrzeża Bałtyku. Od 1994 r. Wyspa Sobieszewska posiada status wyspy ekologicznej, który zapewnia otoczenie przychylne ludzkim potrzebom - walory przyrodnicze i mikroklimat. Wyspa sprawia, że jest to idealne miejsce do spędzenia urlopu. To raj dla pasjonatów - piechurów, cyklistów, wodniaków. Fantastyczne plenery znajdą tu fotograficy, a zainteresowani historią odkryją wiele ciekawostek.

Na terenie Wyspy Sobieszewskiej znajdują się dwa rezerwaty ornitologiczne: Rezerwat przyrody Ptasi Raj i Rezerwat przyrody Mewia Łacha, które są znakomitym miejscem dla miłośników przyrody. Na terenie rezerwatu Ptasi Raj funkcjonuje ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna będąca znakomitym miejscem pieszych oraz rowerowych wycieczek. Wyspa zachwyca nas nie tylko przepiękną fauną i florą, ale również szeroką, piaszczystą plażą, a także czystą wodą morską. Wakacyjna atmosfera Wyspy zachęca do kąpieli morskich i słonecznych.

Atrakcje Wyspy Sobieszewskiej:
• zabytki: XIX-wieczna śluza w Przegalinie (powstała w latach 1889-1895), stele mennanickie z XVIII wieku, wiatrak czerpakowy w Wieńcu,
• "złoto północy" – bursztyn,
• akweny wodne: morze, rzeka, jezioro (przy Rezerwacie "Ptasi Raj"),
• wędkarstwo - połów w Wiśle i nad jeziorem w Górkach Wschodnich,
• Szlak Turystyczny "Wyspy Sobieszewskiej" (pieszy, 10 km),
• Szlak Rowerowy im. Wincentego Pola (24 km),
• grzybobranie.

Ośrodek Bursztyn - hotel SPA Gdańsk, hotel nad morzem
Ośrodek wypoczynkowy na Wyspie Sobieszewskiej

Ośrodek wypoczynkowy Bursztyn
ul. Falowa 8,
80-680 Gdańsk
Pomorskie
tel. +48 664-927-617
fax. +48 (58) 308 00 63
rezerwacja


dojazd

linie dzienne: 112, 186, 212
linie nocne: N7, N9
kliknij w wybraną linię, aby otworzyć rozkład

JĘZYK: